Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Akcje krwiodawstwa

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Każda osoba, która zgłasza się do oddania krwi:

 • musi być zdrowa,
 • musi być pełnoletnia,
 • musi ważyć minimum 50 kg,
 • powinna być wypoczęta,
 • powinna być wyspana,
 • powinna być po spożyciu lekkostrawnego, niskokalorycznego posiłku
 • powinna wypić minimum 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
 • musi mieć ze sobą dowód osobisty.

Akcje Krwiodawstwa na Kampusie UJ w roku 2023 i 2024 odbędą się:Akcje Krwiodawstwa na Kampusie UJ w roku 2024 odbędą się: 14 marca (na Alei Wawelskiej przy budynku Instytutu Botaniki, ul. Gronostajowa 3), 22 kwietnia (w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5), 16 maja (na Alei Wawelskiej przy budynku Instytutu Botaniki, ul. Gronostajowa 3), 24 czerwca (w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5), 24 października (na Alei Wawelskiej przy budynku Instytutu Botaniki, ul. Gronostajowa 3), 16 grudnia (w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5).

 • 14 marca 2024 (na Alei Wawelskiej przy budynku Instytutu Botaniki, ul. Gronostajowa 3),
 • 22 kwietnia 2024 (w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5),
 • 16 maja 2024 (na Alei Wawelskiej przy budynku Instytutu Botaniki, ul. Gronostajowa 3),
 • 24 czerwca 2024 (w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5),
 • 24 października 2024 (na Alei Wawelskiej przy budynku Instytutu Botaniki, ul. Gronostajowa 3),
 • 16 grudnia 2024 (w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy na Akcję krwiodawstwa i Wampiriadę w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ – 24 czerwca

Zapraszamy na Akcję krwiodawstwa i Wampiriadę w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ – 24 czerwca

Czwarta w 2024 r. Akcja Krwiodawstwa na Kampusie UJ w 2024 r. odbędzie 24 czerwca. Rejestracja potrwa od 9.00 do 13.00 (dawcy pierwszorazowi do 12.00). Akcja prowadzona będzie w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ (ul. Gronostajowa 5).

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ i Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, Samorząd Studentów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Wydziału Chemii UJ i Wydziału Geografii i Geologii UJ, Niezależne Zrzeszenie Studentów UJ oraz Koło Geografów UJ im. Ludomira Sawickiego i Koło Naukowe Studentów Bioinformatyki UJ zapraszają na czeerwcową Akcję krwiodawstwa na Kampusie UJ i Wampiriadę!

Kiedy: 24 czerwca, rejestracja w godzinach 9.00–13.00, osoby, które chcą oddać krew po raz pierwszy zapraszamy nie później niż do 12.00

Gdzie: Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ – ul. Gronostajowa 5, parter.

Ważne: Każda osoba, która zgłasza się do oddania krwi musi być zdrowa (jeśli ma katar lub kaszel, widoczną opryszczkę, gorączkę to znaczy, że nie jest zdrowa), pełnoletnia i ważyć minimum 50 kg, powinna być wypoczęta, wyspana oraz w dniu oddania po spożyciu lekkostrawnego, niskokalorycznego posiłku (nie nalezy zgłaszać się na czczo) i wypiciu minimum 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Na 24 godziny przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu. Przed pobraniem należy okazać dowód osobisty.

Bonus: wszyscy Dawcy otrzymają darmową wejściówkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

Zachęcamy, by poinformować o akcji znajomych!

Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ jest częścią trwającej w 2024 r. i objętej Honorowym Patronatem Rektora UJ większej akcji 175 donacji na 175 lat Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. Zachęcamy, by przez cały 2024 r. oddawać krew podczas organizowanych przez nas akcji lub poza nimi – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie lub jego oddziałach terenowych. Wystarczy podać hasło: Instytut Geografii.

Zobacz galerię zdjęć